Motoryzacja

Obsługa miejskiego ruchu drogowego

Po mieście jeździ wiele samochodów i autobusów oraz motocyklistów i rowerzystów. Wszystko to sprawia, że osoby mieszkające w miastach przekonują, że panuje w nich bardzo duży ruch.

Są one wprawdzie do tego przyzwyczajone, ale wolałyby, aby mogły nieco spokojniej poruszać się po drogach. Bardzo często stają się także świadkami różnych kolizji i wypadków z uczestnictwem nie tylko kierowców, ale również rowerzystów i pieszych.

Wprawdzie w miastach istnieje zakaz poruszania się tirów przynajmniej w wybrane dni i bardzo dużych pojazdów bez zezwolenia, jednak to nie zmienia faktu, że miejskie ulice i tak bardzo często są przeładowane.

Pojawiają się na nich rowerzyści, którzy korzystają nie tylko ze ścieżek rowerowych, ale również z ulic w miejscach do tego przeznaczonych.

Zdarza się, że rowerzyści nie tylko są uczestnikami ruchu drogowego, ale przyczyniają do powstania jakiegoś wypadku nie tylko z własnej winy, ale też dlatego, że po prostu pojawiają się na wszystkich odcinkach dróg.

Podobnie jest z motocyklistami, którzy mogą rozwijać duże prędkości, ale nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek jakiejś kolizji.
Często zdarza się, że motocykliści i rowerzyści przyczyniają się do powstawania tak poważnych wypadków, że w usuwaniu ich następstw musi brać udział pomoc drogowa.

Pracownicy drogówki posiadają przecież bardzo nowoczesne i specjalistyczne sprzęty, pozwalają im na usuwaniu z dróg nie tylko dużych pojazdów, ale również niewielkich motocykli.

Trzeba przyznać, że niewielkie motocykle są wprawdzie bardzo lekkie, jednak trzeba bardzo na nie uważać, żeby nie zostały dodatkowo uszkodzone w trakcie ich przewożenia.

Taka sytuacja byłaby bardzo źle oceniana przez właścicieli motocykli, którzy mogliby zrezygnować z korzystania z usług świadczonych przez drogowców uszkadzających motocykle. Podobnie byłoby wówczas, gdyby się dowiedzieli, że ich motocykl spisany na straty można było jeszcze uratować.